Rejs jachtem po wyspach Greckich, Ateny, Rzym i Watykan, czyli do źródeł europejskiej cywilizacji – nasz letni urlop cz. II

Pierwsza połowa września to już raczej jesień w Norwegii i koniec krótkiego, choć pięknego lata. Białe noce to już przeszłość, a te ciemne noce sa, z dnia na dzień, coraz dłuższe i dłuższe. Za ok. 2 miesiące spadnie pewnie już pierwszy śnieg, a jego warstwa będzie się powiększać przez następne miesiące, a na wiosnę trzeba będzie czekać aż do kwietnia.

Ze względu na ten klimat, w którym przyszło nam żyć postanowiliśmy w tym roku przedłużyć sobie nieco ten czas ciepłych i słonecznych dni. Dlatego dużą cześć urlopu zaplanowaliśmy na pierwszą połowę września, aby ruszyć do ciepłych krajów, czyli do Grecji, Włoch i do Watykanu. Chociaż te państwa to bardzo popularne kierunki dla polskiego turysty, a my podróżujemy już od kilkunastu lat, to są one dla nas jeszcze nieznane.

W sobotę lecimy do Aten na 3 dni. Później będziemy m.in. wygrzewać swoje kości na   10-cio dniowym rejsie jachtem po wodach Grecji. Następnie bezpośrednim lotem przenosimy się z Grecji do Włoch, żeby odwiedzić Rzym i Watykan.

Będziemy pisać relacje na bieżąco…

Ten wpis został opublikowany w kategorii Grecja, Watykan, Włochy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s